Wnętrza, wyposażenie wnętrz, oświetlenie, nieruchomości

Odpowiednie meble, oświetlenie oraz dekoracje sprawią, że twój dom stanie się wyjątkowy. Nie czekaj i skorzystaj z naszych poleceń i inspiracji! :)

Krzesła i fotele

Kształt i budowa krzesła obrotowego

Stwierdzenie, że gdy siedzimy nasze mięśnie nie pracują to mit. Jeśli mamy nieprawidłową pozycję to niestety napięcie naszych mięśni będzie zwiększone a to będzie prowadzić do schorzeń kręgosłupa i problemów z krążeniem. Dobre krzesło biurowe to krzesło ergonomiczne, które pozwala by kręgosłup miał prawidłową pozycję w kształcie litery S. Krzesło obrotowe, które jest dobrze zrealizowane powinno mieć podstawę z pięciu ramion na podstawie koła, dzięki której będzie zapewniona stabilność i odpowiednie podparcie. Kółka natomiast powinny mieć mechanizm samohamowania.

Warto sprawdzić również czy kółka będą dopasowane do powierzchni, na której będzie stało krzesło. W ofercie mamy krzesła uniwersalne, które są pokryte różnymi materiałami antypoślizgowymi, a także takie które pracują tylko na dywanie czy posadzce. Idealne krzesło biurowe powinno nam pozwolić na oparcie nawet trzech czwartych długości ud. Zawsze oparcie powinno sięga powyżej łopatek i opierać tę część pleców. Jest to ważne, gdy spędza się przy komputerze wiele godzin dziennie. Warto zadbać również o odpowiednie profilowanie oparcia, tak że kręgosłup będzie się znajdował w wygodnej pozycji S. Jest bardzo istotne, by było uwypuklenie na wysokości odcinka lędźwiowego i krzyżowego. Siedzisko fotela powinno mieć dobrą szerokość. To istotne dla tych osób, które zmagają się z nadwagą. niestety w wielu przypadkach obecnie oferowane krzesła obrotowe są jedynie dla osób szczupłych. Elementem obowiązkowym w takim fotelu będą podłokietniki, które mają stanowić poparcie dla ramion i tym samym będą bardzo ważne dla kręgosłupa. Zanim zakupimy krzesło trzeba się do niego odpowiednio przymierzyć. Warto postarać się między innymi o to, by symulować w czasie takiej próby takie czynności, które będzie się także wykonywać w czasie pracy. Warto się nieco wiercić na siedzisku i zobaczyć jak krzesło będzie się sprawować.

Można kupić krzesło taniej w sieci, ale wcześniej warto się do niego przymierzyć w tradycyjnym punkcie sprzedaży. Dodatkowe elementy Zagłówek – jest to taki element, który będzie pozwalał na to, by w czasie pracy mieć przynajmniej chwilę na odprężenie. Jest to ważne, gdy pracujemy przed komputerem. Podkolannik – jest to wsparcie dla kolan, dzięki czemu zachowa się kąt prosty miedzy udem a podudziem Stolik – można wybrać przykręcany obrotowy stolik, który będzie sprawiał, że krzesło będzie się w czasie pracy idealnie sprawdzało. Jeśli stolik będzie dobrze wykonany krzesło stanie się idealnym wsparciem dla kręgosłupa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *