Wnętrza, wyposażenie wnętrz, oświetlenie, nieruchomości

Odpowiednie meble, oświetlenie oraz dekoracje sprawią, że twój dom stanie się wyjątkowy. Nie czekaj i skorzystaj z naszych poleceń i inspiracji! :)

Krzesła i fotele

Fotele wracają do łask

– Z czym kojarzą się fotele? Zapewne z PRL-owskim wystrojem, w którym fotele, najczęściej znajdowały się w komplecie z ogromną, rozkładaną wersalką i nijak współgrały z ogromną meblościanką stylizowaną na marną podróbę drewna. Po wielu dekadach, fotele znowu wracają na salony, jednak w nieco nowocześniejszej formie jako samodzielny mebel. Bowiem, nie ma nic wspanialszego, niż rozsiąść się w jednoosobowym fotelu, przy lampce wina wraz ulubioną lekturą czy też filmem. W odpowiedzi na zaistniały trend, producenci stworzyli ogromną ilość wariantów, różniących się od siebie materiałami, kolorystyką i projektem.

Spośród dostępnych modeli, wyróżnić można fotele biurowe, skórzane, tapicerowane, bujane, rozkładane, leżakowe oraz o niezwykłym, oryginalnym i nowoczesnym designie fotele typu papasan ( w formie półmiska) i fatty ( fotel w formie wielkiej poduszki ). Jak spośród tych wielu opcji, wybrać odpowiedni dla siebie fason? Przede wszystkim nie należy kierować się jedynie wyglądem, a wygoda i komfortem jaki fotel nam proponuje. Drugą zasadą, którą należy się kierować wybierając siedzisko, jest teza, która sugeruje, że do powinno się podejść egoistycznie. Po pierwsze wygoda. Niekiedy, nowoczesne fotele mimo oryginalnego projektu, nie oferują niczego innego. To co świadczy o jego funkcjach, to nie tylko walory estetyczne, ale i ergonomia. Tego typu siedzisko, powinno odpowiadać wzrostowi osoby używającej mebla. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której fotel wymusza przyjęcie nienaturalnej pozycji. Dlatego tak ważne jest, by fotel miał solidne oparcie, dawał możliwość ułożenia stóp na podłodze. Istotnym elementem są również podłokietniki, dawniej, wykonywane były z twardego litego drewna, bądź metalowych elementów, co uniemożliwiało górnym partiami ciała przepływ krwi, powodując drętwienie kończyn. Dziś, najlepiej zdecydować się na fotele, których podłokietniki zrobione są z miękkiego materiału. Analogiczna sytuacja występuje również w przypadku nóg. To na co powinniśmy zwrócić uwagę jest również materiał obicia. Obowiązujące trendy, sugerują łączenie z pozoru do siebie niepasujących, jak na przykład drewno i skóra, jednak ważne by nie był to materiał sztucznego pochodzenia, bowiem nie oddycha i powoduje pocenie się ciała!

Kolejnym obowiązującym trendem ostatnich czasów jest patchwork, który również bazuje na łączeniu różnych skrawków materiałów, różniących się od siebie teksturą, deseniem i kolorem. Taki fotel doda pomieszczeniu nie tylko indywidualnego charakteru, ale także ociepli wnętrze. Równie modne i popularne, stały się fotele z przecieranej skóry, które wspaniale sprawdzą się w salonie czy w małej, domowej biblioteczce. Ogólnie rzecz biorąc, podczas wyboru fotela, nie jesteśmy niczym ograniczeni, no może komfortem, który zależy od naszych indywidualnych potrzeb, zaś jeśli w grę wchodzi wygląd, to nie do końca należy sugerować się trendami, które zmieniają się bardzo dynamicznie. Ważne, by wybrać taki model, który nie znudzi się nam, mimo upływającego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.