Wnętrza, wyposażenie wnętrz, oświetlenie, nieruchomości

Odpowiednie meble, oświetlenie oraz dekoracje sprawią, że twój dom stanie się wyjątkowy. Nie czekaj i skorzystaj z naszych poleceń i inspiracji! :)

Porady domowe

Jak właściwie zabezpieczyć pokój przed remontem

Przygotowanie remontu w domu czy mieszkaniu to zawsze konieczność dobrego zabezpieczenia drzwi, podłóg, okien i innych elementów wyposażenia, które nie może być usunięte z remontowanych pomieszczeń. Dlatego trzeba się zatroszczyć o ich takie zabezpieczenie, które sprawi, że nic nie będzie im zagrażać. Jak się tym zająć i dokonać takiego zabezpieczenia. Chemia budowlana – Jak właściwie zabezpieczyć pokój przed remontem Najbardziej narażonym na poplamienie i uszkodzenie miejscem będzie zawsze podłoga, dlatego trzeba zadbać o to, by w czasie remontu została ona dobrze pokryta specjalną warstwą zabezpieczającą.

Wszystko, czego potrzebujesz do remontu, w znakomitych cenach zaoferuje Ci sklep Mateomarket.

Trzeba pamiętać o tym, by dobrze wszystko przylegało do podłogi, by pod warstwę zabezpieczającą nie dostawał się piasek czy gruz, ponieważ może to doprowadzić do zarysowania podłogi. Jeśli chce się dobrze zabezpieczyć podłogę najlepiej użyć do tego specjalnej litej tektury, która oferowane jest nam w bardzo praktycznych wymiarach, ewentualnie można sięgnąć po folię ochronną. Można je nabyć w specjalnych sklepach, które oferują materiały budowlane i remontowe. Zawsze można wesprzeć się również starymi gazetami oraz kartonami. Jednak, jeśli chcemy wykonać jakieś poważniejsze prace warto postarać się dobre jakościowo materiały ochronne bezpośrednio ze sklepu. W ten sposób zagwarantujemy sobie, że podłoga rzeczywiście będzie dobrze zabezpieczona. Oczywiście ważna jest jakość warstwy ochronnej ale też jej właściwe ułożenie. Tekturę warto układać z niewielkimi zakładkami. Przy ścianie warto pozostawić 2-3 milimetry luki, które można zabezpieczać taśmą samoprzylepną. Jeśli występuje taka sytuacja, że w remontowanym pomieszczeniu muszą na ten czas zostać jakieś elementy meblowe trzeba zastosować odpowiednie zabezpieczenie z folii. Należy pamiętać, że jeśli chce się zabezpieczyć meble, które mają ostre elementy trzeba postarać się o użycie grubszej foli malarskiej nie tylko tej najtańszej, która bardzo szybko ulegnie rozdarciu i takie zabezpieczenie nie będzie miało praktycznie żadnej wartości. Podobnie trzeba postępować z takimi elementami wyposażenia, które w czasie remontu mogą być przestawiane. Chemia budowlana – Jak właściwie zabezpieczyć pokój przed remontem W czasie remontu na zniszczenie i zabrudzenie narażone są również drzwi, okna i framugi. Dlatego jeśli jest opcja warto drzwi usunąć z zawiasów na czas wykonywanych prac. Jeśli nie będzie to możliwe warto je dobrze zabezpieczyć specjalną taśmą papierową. Podobnie powinno się również postępować z framugami oraz oknami.

Do ram okiennych trzeba przygotować taśmę, która będzie miała specjalne zabezpieczenie przed działaniem promieni UV. W innym przypadku okaże się, że po odklejeniu na ramie okna pozostają ślady, których nie da się w ogóle usunąć. Ważnym elementem do zabezpieczenia będą grzejniki. Trzeba je oczywiście wyłączyć i pozostawić do wystudzenia. Jest to konieczne ponieważ w innym przypadku mogą się na nich pojawić ślady, które będą niemożliwie do usunięcia i będą związane z działaniem wysokiej temperatury na taśmę ochronną. Na zabrudzenia i zamalowania narażone są włączniki światła i gniazdka z prądem. Dlatego warto je zdemontować a taśmą izolacyjną zabezpieczyć przewody elektryczne, które będą wychodziły z takich gniazdek. Jeśli papierowa taśmy służy nam jako osłonna warto ją oderwać zaraz po tym jak zakończymy prowadzenie prac malarskich. W ten sposób będzie można się zabezpieczyć przed usunięciem razem z taką taśmą już części farby, która będzie wyschnięta, ponieważ w ten sposób zniszczy się cały efekt końcowy malowania.

 

Chcesz przeprowadzić remont a nie ma posiadasz potrzebnych materiałów ? Sklep Mateomarket ma świetną oferte dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.