Wnętrza, wyposażenie wnętrz, oświetlenie, nieruchomości

Odpowiednie meble, oświetlenie oraz dekoracje sprawią, że twój dom stanie się wyjątkowy. Nie czekaj i skorzystaj z naszych poleceń i inspiracji! :)

Krzesła i fotele

Regulacja krzesła obrotowego

​Można powiedzieć, że idealne krzesło obrotowe pozwoli nam na regulację praktycznie w każdej płaszczyźnie. Powinno się zwracać uwagę na takie elementy jak: Wysokość oparcia regulowana – w ten sposób będzie można dopasować profil krzesła do swojego wzrostu a tym samym do swojego kręgosłupa, producenci najczęściej podają wysokość oparcia i dlatego ten parametr może mieć znaczenie, gdy jesteśmy wysocy.

Regulowane odchylenie oparcia

Lekarze uważają, że nie powinno się cały czas siedzieć w takiej samej pozycji nawet jeśli krzesło jest wygodne. Dlatego warto, by odchylenie było regulowane, tak by dopasowywać je do swoich potrzeb. Taka regulacja ma różne możliwości i daje wsparcie dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Warto zawsze sprawdzić gdzie jest taka regulacja, jeśli będzie z boku to wygodnie będzie dokonywać zmian, gdy regulacja jest u dołu niestety może się okazać, że takie krzesło będzie mało poręczne i niewygodne. Jeśli krzesło obrotowe tworzy jedną całość z siedziska i oparcia to możliwości odchylenia w tył będą niewielkie. Dlatego nie będzie to ergonomiczne krzesło.

Regulowany profil oparcia

W dobrym krześle powinno się także znajdować specjalne uwypuklenie, dzięki któremu będzie możliwość zadbania o odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Najlepiej, jeśli dałoby się tutaj również prowadzić samodzielną regulację.

Regulowana wysokość siedziska

To bardzo ważna rzecz dla osób niskich i wysokich. Zawsze trzeba przed zakupem sprawdzić czy da się manewrować wysokością siedziska i sprawdzić czy między stopami a podudziami da się stworzyć kąt prosty.

Regulowana głębokość siedziska

Najlepsza pozycja to taka, w której ¾ ud będzie znajdować się na siedzisku. Dlatego warto, by jego głębokość dało się do siebie dopasować.

Regulowany zagłówek 

W dobrym krześle zagłówki będą miały oczywiście możliwość odchylenia i będzie ich zróżnicowana wysokość. Jeśli siedzisko uciska nam krawędzi ud to jest to bardzo zła sytuacja, która jest niewygodna a jednocześnie może prowadzić do drętwienia nóg. Dobre siedzisko musi być dobrze profilowane, aby delikatnie spadało w dół i umożliwiało przepływ krwi. Warto sprawdzić czy regulacja jest możliwa bez wstawania ponieważ będzie to dużo wygodniejsze i praktyczniejsze rozwiązanie.

Regulowana szerokość siedziska 

Powinno się to opierać na możliwości wysunięcia na boki podłokietników. Jest to istotna sprawa, jeśli z krzesła korzystać mają osoby z nadwagą. Większość krzeseł jest bowiem dla osób szczupłych.

Regulowane podłokietniki

Jest to ważne dla osób niskich i wysokich. Chodzi o to, by dopasować wysokością podłokietniki do siebie i ustawić je w taki sposób, że będzie nam wygodnie siedzieć. W przypadku droższych krzeseł są nawet takie mechanizmy, które sprawią, że jest automatyczne dopasowanie do pleców siedzącej osoby. Oparcie będzie reagowało na nacisk i będzie się dostosowywało do pleców siedzącego. Funkcją przydatną jest mechanizm synchro, który pozwala na automatyczną synchronizację oparcia i siedziska i taką opcję ma już obecnie wiele oferowanych krzeseł. Dzięki temu można mieć jeszcze większy komfort w czasie ich użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.