Wnętrza, wyposażenie wnętrz, oświetlenie, nieruchomości

Odpowiednie meble, oświetlenie oraz dekoracje sprawią, że twój dom stanie się wyjątkowy. Nie czekaj i skorzystaj z naszych poleceń i inspiracji! :)

Krzesła i fotele

Kształt i budowa krzesła obrotowego

Stwierdzenie, że gdy siedzimy nasze mięśnie nie pracują to mit. Jeśli mamy nieprawidłową pozycję to niestety napięcie naszych mięśni będzie zwiększone a to będzie prowadzić do schorzeń kręgosłupa i problemów z krążeniem. Dobre krzesło biurowe to krzesło ergonomiczne, które pozwala by kręgosłup miał prawidłową pozycję w kształcie litery S. Krzesło obrotowe, które jest dobrze zrealizowane powinno mieć podstawę z pięciu ramion na podstawie koła, dzięki której będzie zapewniona stabilność i odpowiednie podparcie. Kółka natomiast powinny mieć mechanizm samohamowania.

Warto sprawdzić również czy kółka będą dopasowane do powierzchni, na której będzie stało krzesło. W ofercie mamy krzesła uniwersalne, które są pokryte różnymi materiałami antypoślizgowymi, a także takie które pracują tylko na dywanie czy posadzce. Idealne krzesło biurowe powinno nam pozwolić na oparcie nawet trzech czwartych długości ud. Zawsze oparcie powinno sięga powyżej łopatek i opierać tę część pleców. Jest to ważne, gdy spędza się przy komputerze wiele godzin dziennie. Warto zadbać również o odpowiednie profilowanie oparcia, tak że kręgosłup będzie się znajdował w wygodnej pozycji S. Jest bardzo istotne, by było uwypuklenie na wysokości odcinka lędźwiowego i krzyżowego. Siedzisko fotela powinno mieć dobrą szerokość. To istotne dla tych osób, które zmagają się z nadwagą. niestety w wielu przypadkach obecnie oferowane krzesła obrotowe są jedynie dla osób szczupłych. Elementem obowiązkowym w takim fotelu będą podłokietniki, które mają stanowić poparcie dla ramion i tym samym będą bardzo ważne dla kręgosłupa. Zanim zakupimy krzesło trzeba się do niego odpowiednio przymierzyć. Warto postarać się między innymi o to, by symulować w czasie takiej próby takie czynności, które będzie się także wykonywać w czasie pracy. Warto się nieco wiercić na siedzisku i zobaczyć jak krzesło będzie się sprawować.

Można kupić krzesło taniej w sieci, ale wcześniej warto się do niego przymierzyć w tradycyjnym punkcie sprzedaży. Dodatkowe elementy Zagłówek – jest to taki element, który będzie pozwalał na to, by w czasie pracy mieć przynajmniej chwilę na odprężenie. Jest to ważne, gdy pracujemy przed komputerem. Podkolannik – jest to wsparcie dla kolan, dzięki czemu zachowa się kąt prosty miedzy udem a podudziem Stolik – można wybrać przykręcany obrotowy stolik, który będzie sprawiał, że krzesło będzie się w czasie pracy idealnie sprawdzało. Jeśli stolik będzie dobrze wykonany krzesło stanie się idealnym wsparciem dla kręgosłupa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.