Wnętrza, wyposażenie wnętrz, oświetlenie, nieruchomości

Odpowiednie meble, oświetlenie oraz dekoracje sprawią, że twój dom stanie się wyjątkowy. Nie czekaj i skorzystaj z naszych poleceń i inspiracji! :)

Krzesła i fotele

Jak sobie radzić z domowym kurzem? 8 sposobów na skuteczne sprzątanie domu i czyszczenie mebli

Kurz to niestety bardzo duży problem dla każdego właściciela domu czy mieszkania. Niestety walka z kurzem to jak walka z wiatrakami. Po usunięciu jednej warstwy natychmiastowo zaczynają się pojawiać kolejne. Często powodem będzie to, że źle sprzątamy i nie usuwamy całego kurzu, ale jego pewną część unosimy jedynie do góry po czym zaczyna ona osiadać ponownie na meblach. Kurz to problem nieustanny i można się naprawdę niesamowicie starać a i tak będzie trudno się go pozbyć na dłużej. Domowy kurz to również problem, który może prowadzić do różnych chorób. Niestety w kurzu znajdują się roztocza i ich odchody, które niestety mogą powodować uczulenie i działać drażniąco na organizm. Okazuje się, że nie trzeba być alergikiem, by w ogóle poczuć jak bardzo zły wpływ na nasz organizm ma kurz i dlatego trzeba go unikać

1. Czyszczenie zaczynaj od góry Sprzątanie trzeba zaczynać od elementów położonych najwyżej i następnie robić to warstwowo. Inaczej strąci się kurz na te powierzchnie, które były już czyszczone.

2. Usuń wszystkie dywany i wykładziny Dużo łatwiej jest utrzymać należytą czystość na podłogach z panelami, drewnem czy płytkami. Dlatego jeśli jest taka możliwość warto z domu usunąć wszelkie dywany i wykładziny, ponieważ tam gromadzi się masa kurzu. Jeśli to niemożliwie można trzepać dywan na powietrzu a nie prowadzić odkurzania w domu.

3. Regularnie otwieraj okna Powinno się rozpoczynać sprzątanie od otwierania okien. W ten sposób w czasie prac kurz nie będzie się rozprzestrzeniał po domu. Zimą należy wietrzyć pościel w czasie mrozów a latem gdy świeci słońce. Należy dbać również o sprawną wentylację w domu.

4. Używaj jednorazowych ręczników Do usuwania kurzu najlepiej używać jednorazowych ręcznikach. Jeśli chcemy wykorzystywać ściereczki trzeba pamiętać, że muszą być one regularnie wymieniane. W związku z tym może się okazać, że papierowe ręczniki pod kątem ekonomicznym będą lepszym rozwiązaniem. Każda tkanina sama w sobie jest bowiem siedliskiem kurzu.

5. Czyść meble specjalnymi preparatami Jeśli chcemy, by meble były dobrze wyczyszczone należy skorzystać ze specjalnych preparatów, dzięki którym będzie można je lepiej oczyścić i jednocześnie będzie to dla nich forma pielęgnacji. Będą one wchłaniać nagromadzony brud i zapobiegać mogą dalszemu osadzaniu się kurzu. Do czyszczenia mebli nie używa się suchych ściereczek.

6. Korzystaj z rozpylacza do wody Przed rozpoczęciem sprzątania warto sobie wykorzystać spryskiwacz do roślin i niego pokropić meble wodą ponieważ dzięki temu uniknie się sytuacji, w której kurz będzie się unosił do góry w czasie sprzątania i będzie można sprzątać dokładniej.

7. Dbaj o domowy sprzęt AGD Trzeba pamiętać o tym, by dbać o odpowiedni stan sprzętów domowych. W wielu urządzeniach montuje się obecnie różnego rodzaju filtry, dlatego trzeba zadbać o to, by były one regularnie czyszczone i wymieniane ponieważ inaczej mogą się również przyczynić do rozprzestrzeniania się kurzu.

8. Unikaj otwartych szafek i regałów W domu lepiej zastosować takie rozwiązania przy wyposażeniu wnętrz, w których nie będą występować żadne elementy w postaci odkrytych półek i szafek za szkłem. Kurz chętnie lubi unosić się do góry, dlatego będzie się osadzał na takich elementach. Warto czasami rozważyć również przygotowanie zabudowy aż pod sam sufit.

Jeżeli problem kurzu w naszym domu pojawia się zbyt często, warto przemyśleć wygodne rozwiązanie, jakim są centralne odkurzacze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.