Wnętrza, wyposażenie wnętrz, oświetlenie, nieruchomości

Odpowiednie meble, oświetlenie oraz dekoracje sprawią, że twój dom stanie się wyjątkowy. Nie czekaj i skorzystaj z naszych poleceń i inspiracji! :)

Krzesła i fotele

Jak wybrać idealne krzesło obrotowe?

​Zdecydowana większość populacji świata, pracuje w wielogodzinnym trybie w pozycji siedzącej. Ta z pozoru lekka praca umysłowa, nie jest do końca zgodna z ludzką naturą, stąd tak wiele osób, które trudnią się pracą „za biurkiem” boryka się nierzadko z problemami kręgosłupa. Jednak niewiele osób, zdaje sobie sprawę z tego, że by zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, wad postawy wystarczy dobrać odpowiednie siedzisko. Jak zatem wybrać idealne krzesło? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście, prezentując poszczególne modele i rodzaje krzeseł.

Jak już wspomnieliśmy, wielogodzinny, siedzący tryb pracy niekorzystnie wpływa na stan osi szkieletu, krzesło może zneutralizować, a nawet wyeliminować ból kręgosłupa jednak musi być doprane odpowiednio. Najbardziej popularnymi modelami foteli biurowych są krzesła obrotowe. Takie siedzisko, ma być nie o tyle wygodne, co regulowane, by w jak najbardziej możliwy sposób mogło dopasować się do sylwetki użytkownika. Właściwe krzesło powinno składać się z: -wysokiego, sięgającego ponad łopatki oparcia, -podłokietników, -uwypuklenia na wysokości części krzyżowej kręgosłupa, -solidnej, najlepiej pięcioramiennej podstawy z wykończeniem dostosowanym do rodzaju powierzchni Istotne jest, by prócz solidnych materiałów stelaży krzeseł, wykończenie składało się najlepiej z miękkich elementów takich jak pianka czy gąbka. Osoby, które od dawna mają problem z kręgosłupem, a także kobiety w ciąży powinni wybrać siedzisko, które posiada atesty i certyfikaty. Takie specjalistyczne krzesła, dostępne są w sklepach medycznych. Na rynku meblowym znaleźć można dwa rodzaje siedzisk biurowych. Mianowicie chodzi tu o fotele i krzesła obrotowe. Terminy te często stosowane są zamiennie, jednak jest to błędne, ponieważ pomiędzy krzesłem a fotelem widnieje kilka różnic, związanych głównie z ich wykorzystaniem.

Fotele obrotowe, najczęściej spotykane są w gabinetach i kancelariach w związku z ich bardzo eleganckim wyglądem, stylowymi, miękkimi materiałami, wykorzystanymi do wykończenia oparć. Niestety, te ekskluzywne fotele, często mają ograniczoną możliwość regulacji. Na rynku dostępna jest ogromna ilość modeli, spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Będąc w temacie krzeseł biurowych, warto pamiętać o krzesłach stworzonych dla dzieci. Jest to istotna kwestia, ponieważ u najmłodszych kręgosłup jest na etapie kształtowania się, jest zatem bardziej narażony na wszelkiego rodzaju wady. Krzesło dla dzieci powinno mieć regulowane elementy, które będą „rosły” wraz z pociechą, a w trosce o bezpieczeństwo, podstawa powinna posiadać automatycznie blokowane kółka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.